TURNIEJ BRD

Archiwum » Rok 2015 » TURNIEJ BRD

Konkurs odbywał się w 3 etapach. Pierwszy to test zawierający pytania teoretyczne i zadania wraz ze skrzyżowaniami, które dotyczyły znajomości przepisów ruchu drogowego. Kolejny etap to techniczna jazda rowerem na wyznaczonym torze przeszkód. Trzecia część dotyczyła sprawności jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego, gdzie sprawdzana była umiejętność poruszania się na rowerze po drodze, gdzie znajdują się znaki pionowe, poziome oraz sygnalizacja świetlną.
Celem konkursu było m.in. działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
4. Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
Uczestnicy rywalizowali jako zespoły oraz indywidualnie.  Jako zespół zdobyliśmy I miejsce (65 punktów)     i 9 maja będziemy reprezentowali powiat bolesławiecki  na poziomie strefowym w Jeleniej Górze.
Indywidualnie najwięcej punktów zdobyła uczennica klasy VI  WIKTORIA SŁABICKA, która za znakomitą wiedzę i umiejętności dostała w nagrodę rower. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy udanego startu na kolejnym etapie.


 
Zadowalające jest również to, że  nasi byli uczniowie, (starsi koledzy: Maciej Migacz, Kornel Kowalik, Michał Rutko) zajęli również wysokie II miejsce wśród startujących Gimnazjalistów obecnie reprezentując Gimnazjum w Nowogrodźcu.Do turnieju uczniów przygotowywała Małgorzata Chlastawa.