ŚWIĘTO RODZINY

Archiwum » Rok 2015 » ŚWIĘTO RODZINY

Na dobre i na złe…JEST RODZINA!
 24.05.2015 r. w naszej szkole, już po raz trzeci, z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka, odbył się Festyn Rodzinny. Organizatorem imprezy, tym razem pod hasłem  „Jakie szczęście mieć rodzinę”, była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie z jej przewodniczącą na czele p. Mariolą Orsą.  Część artystyczną dla przybyłych gości  przygotowali uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy I pod kierunkiem pań Grażyny Szwed,  Jadwigi Skrok i Marceliny Król, oraz doświadczona kadra artystów z klas V i VI, która wystąpiła z humorystycznym przedstawieniem pt. „Rodzina na dobre i na złe”. 
Przygotowaniem tej części występu zajęli się wychowawcy tych klas pp. Małgorzata Chlastawa i Dariusz Kril. Oprawę plastyczną imprezy stanowiły wykonane przez młodszych członków społeczności szkolnej prace przedstawiające portrety rodzinne, oraz przepiękny rodzinny plakat autorstwa jednej z wielu naszych utalentowanych mam, p. Moniki Wyporkiewicz.
    Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia swoim rodzicom oraz wręczyły im drobne, własnoręcznie wykonane upominki.
    W trakcie festynu odbyły się liczne zabawy i konkurencje sportowe, których uczestnikami były zarówno dzieci jak i ich rodzice. Dużą atrakcją dla najmłodszych dzieci okazały się swawole na dmuchanych zjeżdżalniach oraz możliwość ozdobienia twarzy wizerunkami bohaterów ulubionych bajek.  
    Festyn przebiegł w bardzo radosnej, rodzinnej atmosferze. Dzieci były bardzo zadowolone z przygotowanych dla nich atrakcji, a i rodzice cieszyli się  z możliwości przybycia i spędzenia wolnego czasu ze swoimi pociechami. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, iż każdy znalazł coś dla siebie. Dużym  wzięciem cieszył się kiermasz ciast, oraz stoisko gastronomiczne z goframi, frytkami i innymi rarytasami. Największe emocje wywołała jednak licytacja prac wykonanych przez dzieci oraz loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.
Wszystkim, także tym nie wymienionym z nazwiska, którzy pomogli w organizacji festynu, a w szczególności całej rzeszy rodziców, dziadków, babć, ciotek, wujków itd. w imieniu Rady Pedagogicznej naszej szkoły serdecznie dziękujemy.