DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Archiwum » 2016 2017 2018 2019 » DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 29 września w Szkole Podstawowej w Gierałtowie odbył się „Dzień Języków Obcych”.  Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu.
Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wybranego przez siebie kraju w formie gazetek, prezentacji, pod okiem swoich wychowawców. Uczniowie wykazali się nie tylko kreatywnością i oryginalnością wystroju swojej sali lekcyjnej, ale i zdolnościami kulinarnymi, przygotowując tradycyjne potrawy przedstawianych państw.
W trakcie prezentacji można było obejrzeć różnorodne rekwizyty, a także scenki przedstawiające charakterystyczne elementy danego kraju.
 
Komisja była pod dużym wrażeniem ciekawych pomysłów i zdolności plastycznych uczniów.
I miejsce zajęła klasa I
reprezentująca Polskę, która urzekła komisję swoim wystrojem, wypełnionym po brzegi w polskie potrawy stołem, oraz ludowym tańcem - krakowiakiem.


Na zakończenie przeprowadzony został konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla klas IV-VI. Wiedza uczniów sprawdzana była przed publicznością złożoną z uczniów poszczególnych klas, którzy   kibicowali swoim przedstawicielom.

Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. kl. I reprezentująca Polskę
Kl. II reprezentująca Niemcy

Kl. III reprezentująca Chiny
Kl. IV reprezentująca Włochykl. V reprezentująca FrancjęKlasa VI reprezentowała Wielką Brytanię