Aktualności
Artykuły
-
-
Informacja o zebraniu
10 czerwca 2026
Czytaj Więcej o: Informacja o zebraniuZapraszam rodziców dzieci, które rozpoczną edukację w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2026/2027
na zebranie organizacyjne dnia 18.06.2026 r. o godz. 15:00
Wychowawca
Jadwiga Skrok
-
Rekrutacja 2026/2027
27 marca 2026
Czytaj Więcej o: Rekrutacja 2026/2027Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie informuje, że zakończył się pierwszy etap rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie. Komisja rekrutacyjna pozytywnie rozpatrzyła wszystkie złożone wnioski. Do oddziału przedszkolnego przyjęto 13 dzieci. 12 miejsc jest wolnych. Do klasy I przyjęto 8 dzieci, 17 miejsc jest wolnych.
-
Projekt Model STREAM w Gminie Nowogrodziec w roku szkolnym 2025/2026
19 stycznia 2026
Czytaj Więcej o: Projekt Model STREAM w Gminie Nowogrodziec w roku szkolnym 2025/2026
W roku szkolnym 2025/2026, 89 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie bierze nadal udział w Projekcie Model STREAM w Gminie Nowogrodziec.
Są to: warsztaty muzyczne, warsztaty artystyczno-konstrukcyjno-kreatywne, warsztaty z programowania i robotyki, warsztaty przyrodnicze VR, pracownie i eksperymenty (fizyka, biologia, chemia, przyroda i geografia), warsztaty języka angielskiego, zajęcia wspierające kompetencje emocjonalno-społeczne, terapia ręki, zajęcia logopedyczne, zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki.
Udział w zajęciach pozwala uczniom integrować wiedzę z różnych dziedzin. STREAM pokazuje, że wiedza z matematyki, sztuki, języka obcego, czy nauk ścisłych w połączeniu z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy łączy się w praktycznych projektach, budując poczucie sprawczości i wiary we własne możliwości u uczniów.
-
,,Wyjście z klasą"
11 grudnia 2025
Czytaj Więcej o: ,,Wyjście z klasą"

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gierałtowie jako jedyna w Gminie Nowogrodziec realizowała przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji Narodowej
"Wyjście z klasą". Na ten cel szkoła otrzymała 32400 zł.
Celem przedsięwzięcia było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w kulturze, poznawanie miejsc pamięci i dziedzictwa narodowego oraz osiągnięć nauki, a także rozwijanie kompetencji społecznych, kulturowych i twórczych. Przedsięwzięcie wspierało realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz poszerzało ofertę edukacyjną placówek oświatowych, umożliwiając uczniom zdobywanie wiedzy w sposób atrakcyjny i praktyczny. Dodatkowo celem przedsięwzięcia było rozwijanie ciekawości świata i wrażliwości kulturowej oraz zapewnienie szerszego dostępu do kultury, niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.
Otrzymane środki w całości zostały przeznaczone na pełne sfinansowanie (transport, bilety wstępu, warsztaty, ciepły posiłek, suchy prowiant) czterech wycieczek dla wszystkich uczniów szkoły: klasy I-III były w Teatrze Lalek we Wrocławiu na spektaklu "Odd i Luna", które połączone było z warsztatami dla dzieci oraz w Kinie "Forum" w Bolesławcu. Dla uczniów klas IV-VIII swoje podwoje otworzyli: Zamek Książ w Wałbrzychu łącząc zwiedzanie z warsztatami edukacyjnymi, ExploraPark Centrum Nauki w Wałbrzychu to miejsce, w którym dzięki warsztatom nauka zmieniła się w zabawę. Uczniowie klas IV-VIII w Kinie "Forum" w Bolesławcu obejrzeli film "Opowieść świąteczna".
Strona: 1/23

