XVI Dzień Papieski

Strona główna » XVI Dzień Papieski

                      
  „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!” to hasło XVI Dnia Papieskiego, który obchodzony był w całej Polsce w niedzielę 9 października . W diecezjalne obchody Dnia Papieskiego już od wielu lat włączają się Szkoły noszące zaszczytne imię św. Jana Pawła II. Tak i tym razem sztandar Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie zawieźliśmy do parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy, gdzie odbywała się diecezjalna uroczystość upamiętniająca wybór św. Jana Pawła II na papieża.
 Jak co roku, podobna uroczystość odbyła się także w naszej Szkole i Kościele. Dnia 13 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie wraz z Gronem Pedagogicznym spotkali się z mieszkańcami miejscowości na okolicznościowej Mszy Świętej. Po jej zakończeniu uczniowie klasy V i VI po raz kolejny przybliżyli wszystkim zebranym postać św. Jana Pawła II.
 Powróciliśmy do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, usłyszeliśmy kilka ciekawostek z jego życia, zaśpiewaliśmy „Barkę”, a także odmówiliśmy wspólnie modlitwę w intencji naszego papieża. Nauczyliśmy się również, że jednym z wielu uczynków miłosierdzia jest troska o potrzebujących naszej pomocy. Dlatego z jeszcze większym zaangażowaniem będziemy się włączać w różne akcje charytatywne i społeczne realizowane w naszej miejscowości i Szkole.