OJCZYZNO MOJA

Strona główna » OJCZYZNO MOJA

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 9 listopada 2016r. odbyła się z tej okazji uroczysta akademia.
W apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego, wzięli udział uczniowie całej społeczności szkolnej. Program artystyczny o patriotycznym charakterze przygotowali uczniowie klasy V, wychowawca - Małgorzata Chlastawa oraz zespół muzyczny - opiekun Dariusz Kril. Uwagę  w szkole również przykuwał odświętny strój każdego ucznia wraz z przypiętym na piersi kotylionem, który wcześniej własnoręcznie wykonał.10 listopada delegacja ze szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem w Gierałtowie  składając  hołd ofiarom poległym podczas działań wojennych.

Przedstawiciele  szkoły   brali udział również  w obchodach  Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 10 listopada w Nowej Wsi oraz 11 listopada w Nowogrodźcu.