BYĆ z RODZINĄ

Strona główna » BYĆ z RODZINĄ

Każdy wie, że aby dom był stabilny i trwały potrzebne są solidne fundamenty. Jest to prawda zarówno w warstwie dosłownej jaki i przenośnej. Wszak fundamentem każdej rodziny jest miłość, zrozumienie i wzajemny szacunek każdego z jej członków. Stary aforyzm mówi nawet, że dom zaczyna się budować od dymu z komina, czyli ciepła, poczucia bezpieczeństwa i bliskości. W programie wychowawczym i profilaktycznym naszej szkoły promowanie powyższych wartości i kształtowanie prawidłowych relacji w rodzinie znajduje sobie poczesne miejsce. Ukoronowaniem, podsumowaniem całorocznej pracy w tym temacie było szkolne Święto Rodziny, w tym roku pod hasłem ,,Być z Rodziną".
Obchody tego święta poprzedzone były zajęciami wychowawczymi dotyczącymi roli matki, ojca  i dzieci w rodzinie, sposobami  właściwej i skutecznej komunikacji i metodami rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Dzieci przygotowały drobne upominki dla rodziców, a ci odwdzięczyli się przepysznymi ciastami i innymi smakołykami. 26 maja 2017 r.  w naszej nowej, pięknej sali gimnastycznej hasło do rozpoczęcia uroczystości dał sam Pan dyrektor wygłaszając  krótkie, ach płomienne przemówienie. Serdecznie powitał gości oraz wszystkich innych zgromadzonych i zaprosił do wspólnej zabawy.                   A zabawa była przednia. Już na początku wielki aplauz publiczności wzbudził teatrzyk w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Podziwu godne były nie tylko wymyślne stroje wychowanków ale przede wszystkim ich brawurowa gra aktorska.
A potem tak na zmianę - trochę na poważnie, znacznie więcej na wesoło. Był więc występ klasy drugiej z ciekawym montażem słowno-muzycznym, rurowa orkiestra klasy trzeciej i wstawki kabaretowe w wykonaniu uczniów klas starszych - V i VI. W całość wkomponował się zespół wokalny, który wykonał klika piosenek o tematyce rodzinnej. Ciekawym urozmaiceniem okazał się występ formacji tanecznych, które w rytm współczesnych przebojów wykonały dwa interesujące układy choreograficzne.
Niewątpliwą atrakcją uroczystości był pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez uczniów klasy  III - laureatów ogólnopolskiego  konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować. Szczególne znaczenie nabiera tu fakt, że ,,obiektami" akcji ratowniczej byli rodzice, którzy na własne oczy mogli sie przekonać jak dużo ich dzieci potrafią, ile ich mogą nauczyć.
Prawdziwe emocje wzbudził finałowy punkt programu - karaoke dla drużyn tatusiów, mamuś i dzieci. Dźwięki największych hitów naszych scen obudziły drzemiące w wielu talenty, obudziły szlachetną potrzebę rywalizacji i pozwoliły odkryć wschodzące gwiazdy show-biznesu. Wyzwoloną energię wszyscy uczestnicy, już jako jedna wielka rodzina mogli wykorzystać w kilku układach tanecznych Zumby.
Przez cały czas trwania święta na terenie obok sali gimnastycznej gromada maluchów, korzystała z  dmuchanego placu zabaw.
Należy podkreślić, że współorganizatorami święta byli Urząd Miejski w Nowogrodźcu, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie, cała społeczność naszej szkoły, a więc wychowankowie, pracownicy i rodzice dzieci. Cieszy nas także bardzo liczne ich uczestnictwo w samej uroczystości. Odwiedzili nas też w sporej ilości absolwenci naszej szkoły oraz mieszkańcy Gierałtowa. Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi  Nowogrodźca  i Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowanie nagród rzeczowych, które wywołały uśmiech na twarzach naszych dzieci. W całej uroczystości wzięło udział 120 dzieci oraz 100 rodziców.